Lifestyle,  Pomysły,  Poradniki

Akcja #zostańwdomu. Co ciekawego możemy robić w domu?

Długo się zbierałam do napisania tego wpisu (ponad tydzień haha). Sama potrzebowałam czasu, żeby odnaleźć się w tej sytuacji. Obecnie wypracowałam swoje rytuały które pomagają mi to przetrwać. Lubię czytać tego typu posty, dlatego stwierdziłam, że sama takiego napiszę i podzielę się z Wami moimi pomysłami. Może zainspiruje Was do czegoś nowego.

We wpisie znajdziecie moje pomysły na czas w domu, jak również trochę wniosków jakie wyciągnęłam z tej sytuacji. Żadnych czarnych scenariuszy! W takich chwilach to chyba ostatnia rzecz jaką chcemy czytać;)

ZAPRASZAM!

Kwarantanna rozpoczęła się wraz z moimi urodzinami. Nie będę ukrywała, że ciężko przyjęłam te wiadomość, bo sytuacja była dla mnie zupełnie nowa. Miałam mnóstwo planów, które w jednej chwili się ulotniły. Byłam załamana i zła na cały świat.( Kto nie był? 😉) Potrzebowałam paru dni, żeby przyswoić te sytuację i zrozumieć jak wielkie mam szczęście. Jestem bezpieczna, mam dom w którym mogę być z całą moją rodzinom, mam duży ogród, na który mogę wychodzić z pieskiem. To są niby tak małe rzeczy, a wbrew pozorom ogromne , jakich nie doceniałam wcześniej. 

CO WPROWADZIŁAM DO SWOJEGO ŻYCIA? 

Już od początku zaczęłam sporządzać PLAN DZIAŁANIA
 

Uwielbiam planować, uważam że dobry plan to połowa sukcesu. Ponadto, zauważyłam po sobie, że dzięki dobrze zrobionemu planowi, osiągam znacznie więcej celów jakie sobie założyłam !

Dzień wcześniej zawsze przygotowuje plan na następny z najważniejszymi zadaniami do zrealizowania. A jaka satysfakcja z skreślania zrobionych podpunktów! 

Rytuały są ważne, nie błądzimy od rana w koło, tylko wiemy co mamy robić i poczucie zmarnowanego czasu znika. 

Kolejnymi rzeczami jakie wprowadziłam do swojego dnia to : MEDYTACJA I LISTA WDZIĘCZNOŚCI. 
 

Medytacja : medytowałam już kiedyś, ale z powodu braku czasu nie robiłam tego regularnie. Teraz powróciłam do tego na nowo. Mój dzień zaczynam od medytacji z Simplelife pl.

Uważam, że medytacja niesamowicie uwalnia, odpręża i uspokaja…a tego właśnie teraz potrzebujemy. Pozwala nam na chwilę się zatrzymać i skupić tylko na jednym. Taka codzienna praktyka zmienia nasz sposób postrzegania świata.

Lista wdzięczności : listę wdzięczności pisałam zawsze jak czułam się zdołowana. Zwyczajnie wtedy nie dostrzegamy pozytywnych stron naszego życia. Ostatnio jednak na instagramie  @aniaulanicka, Ania mówiła o tym jak ważne jest wypisywanie sobie codziennie rano przynajmniej 3 rzeczy za jakie jesteśmy wdzięczni. Przyłączyłam sie do jej zabawy i codziennie rano, po przebudzeniu pisałam wszystko za co jestem wdzięczna. Czasami mogły się to wydawać zupełne ,,głupoty” ale dla mnie to miało duże znaczenie! Odkryłam, że w każdym dniu, każdej sytuacji potrafimy znaleźć coś pozytywnego, jeżeli tylko chcemy ❤

ROŚLINY.

Moje nowe hobby! Od dłuższego czasu obserwuje na instagramie profile z roślinkami, zawsze zachwycała mnie czyjaś kolekcja. Sama nigdy nie miałam czasu żeby zabrać się za coś podobnego. Jak już z tym ruszyłam to musiało być konkretnie 🤪

Obecnie mam kolekcję 5 roślinek – Monstera, Aloes, różowe syngonium, scindapsus pictus,epipremnum pinnatum. 

Niesamowicie się w to wkręciłam, co chwilę czytam coś na ich temat, każdego dnia wstaje z myślą, że trzeba się nimi odpowiednio zaopiekować! Mój pokój dzięki nim stał się żywszy i przyjemniejszy. 

Bardzo Was zachęcam do sprezentowania sobie takiej roślinki. 

Ja swoje mam z @projektrosliny i Kwiaty Paniówki. 

Stworzyłam długo planowaną Mapę zawodowych marzeń. 

Pamiętam jak brałam udział w wyzwaniu @olkakazmierczak, gdzie jednego dnia mieliśmy stworzyć mapę swoich zawodowych celów. Na mapie mieliśmy wyrazić za pomocą np. wycinków z gazet, to co chcemy robić, jak pracować, gdzie pracować i z kim pracować. 

Zachęcam Was do takiego kreatywnego wyzwania. Gotową mapę powieście nad biurkiem, żeby patrzeć na nią codziennie i pamiętać w jakim kierunku podążacie. 

Ja ramkę kupiłam już w grudniu i tak od grudnia leżała i czekała na odpowiedni moment, nadszedł! 

OTO MOJA!

Wywołałam wspomnienia. 

Coś na co większość z nas nigdy nie ma czasu. Wszystkie ważne dla nas chwile trzymamy zapisane w telefonie, komputerze czy na dyskach. Zawsze tak robiłam, dopóki moje pliki nie zaginęły. Teraz już wiem jak ważne jest drukowanie swoich wspomnień. Ostatnio wywołałam zdjęcia ze studniówki dla siebie i znajomych! Usiądźcie  wieczorem i zastanówcie się czy nie macie wspomnień, które warto byłoby ,,ożywić”. Na mojej stronie internetowej jest możliwość zamawiania odbitek, a nawet całych albumów! 

Reszta pomysłów! 
 • Popracuj nad swoją stroną internetową. Zaktualizuj portfolio,informacje. Na pewno jest coś co wymaga poprawy. A może chcesz zupełnie zmienić motyw? Próbuj! 
 • Ucz się. Czy to do egzaminu jaki cię czeka, a może po prostu chcesz nabyć nowych umiejętności? Nadrobić zaległości. 
 • Słuchaj Podcastów! Moje ulubione to – ,,3%lepszy..” , ,,Mała Wielka Firma” , ,,Niezłe Aparaty” , ,,Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”. 
 • Daj skórze odpocząć. Zrezygnuj z makijażu. 
 • Jeżeli masz ogródek, to wychodź zaczerpnąć świeżego powietrza.
 • Graj w gry! Ja niedługo zostanę mistrzem w UNO (haha)
 • Wspólne oglądanie filmów z domownikami.
 • Porządki. Zbliżają się święta, może warto by było zrobić gruntowne porządki w pokoju? Na pewno znajdziemy masę rzeczy jakie można podarować potrzebującym, bądź wystawić na sprzedaż
 • Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i Twoich najbliższych. Nic nie jest tak ważne teraz jak nasze dobre samopoczucie , dlatego warto zadbać o siebie nawzajem. Dzwonić do przyjaciół FaceTime i pytać co u nich. Dbać żebyśmy czuli się dobrze. 
 • Nadrób treści na blogu jakich jeszcze nie czytałeś 😀 np. Jak Przygotować się do sesji zdjęciowej?  W końcu już niedługo się na niej zobaczymy, prawda? 😉 Dlatego zbieraj siły, bo wrócimy z podwójną mocą!
 • To świetny czas na rozwój! Doskonalenie swoich umiejętności w różnych dziedzinach. Ja na przykład ciągle zgłębiam wiedzę fotograficzną i nadrabiam swoje braki. 
 • Rób codziennie zdjęcia! Nic tak nie rozwija jak praktyka. Ja fotografuje swoją codzienność (co możesz zobaczyć wyżej ;))
 • Czytać książki! Jeżeli wyczerpaliście zasoby swojej biblioteki, to zajrzyjcie na stronę Empika. Stworzył akcję dzięki której przez 60 dni możesz za darmo słuchać tysięcy audiobooków i czytać mnóstwo ebooków. Czad, co?
 • Zrób cynamonki
 • Zacznij pisać bloga.
 • Zrób porządek w zdjęciach, na dyskach, telefonach i tabletach 🙂
 • Przemebluj pokój.
 • Słuchaj relaksacyjnej muzyki.
Moje wnioski.

Nie doceniamy wielu rzeczy, dopóki ich nie stracimy. Dopóki nie staną się tylko wspomnieniem i czymś do czego się tęskni. 

Nie wiem jak dla Was, ale gdy to wszystko się skończy to dla mnie zwykłe wyjście do kawiarni będzie wydarzeniem na skalę światową. Na co dzień nie doceniałam takich prostych rzeczy, jak możliwość chodzenia do szkoły, możliwość pójścia na zakupy, czy kawę. To wszystko mnie oczywiście cieszyło, ale to było naturalne. Przywykłam do tego. 

Teraz gdy nie mam możliwości widywania tak dużej ilości osób, rozumiem jak bardzo mi ich brakuje i jak bardzo potrzebuje ich w swoim życiu. 

Widzę w tej sytuacji wbrew pozorom, wiele pozytywów.

Zatrzymaliśmy się na chwile. Cały świat się zatrzymał żebyśmy mogli docenić to co zawsze mijaliśmy bez zastanowienia. 

PS. Wiecie, że w Weneckich kanałach pojawiły się delfiny?! [TU]

Przykładam wagę do każdej czynności jaką wykonuje. Doceniam śpiew ptaków, słońce, dobrą kawę. W ostatnich czasach ćwiczę uważność jak nigdy.

 Każda rozmowa , gest, jest dla mnie na wagę złota. Sama staram się wspierać małe firmy i pisać z pytaniami do znanych mi osób, jak sobie radzą. 

Myślę, że wszyscy zaczniemy bardziej doceniać to co mamy i zrozumiemy, że majątek i kariera, w obliczu takich wydarzeń są niczym. Jesteśmy w tym wszyscy. 

 

Dbajcie o siebie nawzajem i doceniajcie swoje życie, bo jest niesamowicie cenne. ❤ Nie każdy ma się tak dobrze jak my. 

Dziękuje, że zostaliście do końca. Mam nadzieję, że wykorzystacie jakiś z moich pomysłów i dacie mi znać! 
Czekam na Wasze propozycje i wiadomości! 
Jeżeli potrzebujecie pogadać, piszcie 💌
Wszystkiego dobrego.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *