Poradniki,  Wiedza,  Wpisy gościnne

Jakie korzyści niesie współpraca z wedding plannerem? – post gościnny Agnieszka Ślubne Wsparcie

Wracamy dziś do Was  z kolejnym postem gościnnym , tym razem gości u nas Agnieszka Lewandowska z Ślubne Wsparcie

Agnieszka jest wedding plannerem i opowie nam trochę o korzyściach jakie płyną z takiej współpracy. Szczególnie teraz, gdy jesteśmy zabiegani, taka osoba to skarb. Przekonajcie się sami!

 W natłoku zadań trzeba również znaleźć czas dla siebie, czyli czas na odpowiednie przygotowanie ciała i ducha.

@visazuphoto

Usługa wedding plannera, czyli konsultanta ślubnego w Polsce nadal nie jest jeszcze standardem przy organizacji ślubu i wesela, a często postrzegana jest jako luksus czy drogi kaprys. Nic bardziej mylnego. Staje się coraz bardziej popularna, choć daleko nam do uzyskania statystyk z zagranicy. Dlaczego tak się dzieje? Myślę, że nadal wiele osób nie wie na czym dokładnie polega udział konsultanta ślubnego i jakie korzyści dla Młodej Pary niesie ta współpraca.

Wiele Par nadal decyduje się na samodzielną organizację ślubu i wesela próbując pogodzić to z pracą i innymi obowiązkami. Często organizacja spada na barki Panny Młodej. Oczywiście są Pary, które świetnie sobie poradzą. Inne czują się jak w nowej, stresującej pracy, w której wymaga się od nich rzeczy, o których nie mają bladego pojęcia i po omacku szukają bez planu i wiedzy. Nie każdy musi lubić i chcieć podjąć się tak poważnej organizacji.

Niestety w jednej i drugiej grupie często dostrzegam, że przygotowania do jednego z piękniejszych dni w życiu stają się stresujące, pełne przykrych niespodzianek i konfliktów, a same Pary pod presją czasu czy rodziny nie potrafią cieszyć się nimi. Uważam, że przygotowania mogą i powinny być piękną częścią ślubu. To im poświęcamy najwięcej czasu. Konsultant ślubny może przejąć znaczną część zadań i obowiązków, a mimo to Młodej Parze pozostaje spora lista rzeczy do zrobienia , jak na przykład wręczenie zaproszeń, znalezienie sukni ślubnej czy garnituru, rozmieszczenie gości, spotkania z usługodawcami i wiele innych. W natłoku zadań trzeba również znaleźć czas dla siebie, czyli czas na odpowiednie przygotowanie ciała i ducha.

CZAS

Wspaniały efekt końcowy w postaci pięknego ślubu i wesela, to wynik ciężkiej pracy, którą szczerze uwielbiam. Musicie jednak wiedzieć, że ten efekt poprzedzony jest nieskończoną ilością telefonów, maili, analizy umów i menu, ofert usługodawców, godzin spędzonych nad projektami aranżacji, scenariuszem i wielu innych. Wszystko po to by Wasz dzień był naprawdę tym jednym z najpiękniejszych.

SPOKÓJ

Podczas przygotowań możecie być spokojni o postępy prac. Ślub i wesele to ogromny projekt finansowy, logistyczny, organizacyjny… To wszystko potrafi być bardzo stresujące dla Par Młodych. Szczególnie w dniu ślubu, gdy fizycznie ani Wy, ani Wasi bliscy nie możecie dopilnować przebiegu finalnych prac warto mieć przy sobie konsultanta ślubnego, który nie tylko stworzy szczegółowy scenariusz dnia, ale między innymi będzie koordynował wszystkie prace i zadba o najdrobniejsze szczegóły, zatroszczy się o Waszych gości i będzie w stałym kontakcie z usługodawcami.

WSPARCIE

Otrzymujecie wsparcie osoby, dla której organizowanie ślubów to nie tylko praca, ale i prawdziwa pasja. Wsparcie kogoś, kto ciągle śledzi wszystko co jest związane z branżą ślubną. Bardziej kreatywni również szukają nowych i nieszablonowych rozwiązań. Wsparcie osoby, która ma odpowiednie umiejętności, doświadczenie i wiedzę.

ŚWIEŻE SPOJRZENIE

I tu największe zaskoczenie. Właśnie tą korzyść moje Pary podkreślają jako największy atut we współpracy. Czy przy organizacji, czy podczas konsultacji ślubnej w sprawie konkretnego problemu okazuje się, że rekomendacja z uzasadnieniem daje nie jedno a kilka rozwiązań. Dlaczego tak się dzieje? Konsultant ślubny pracuje z innymi emocjami niż Młoda Para i dzięki temu łatwiej wychwycić potencjalne zagrożenia, łatwiej spojrzeć na problematyczną kwestię z zupełnie innej strony i często podsunąć zaskakujące rozwiązanie lub nowe możliwości.

OSZCZĘDNOŚĆ

Zadaniem konsultanta ślubnego jest pomoc w oszacowaniu budżetu, jego monitorowanie, ale również negocjowanie cen. Współpracujemy z sprawdzonymi usługodawcami, z którymi często mamy wypracowane rabaty.

DLA KOGO?

Dla każdej Pary! W wielkim skrócie dla każdego kto ceni sobie swój czas i kto marzy o nieszablonowym weselu!


Możecie potrzebować różnego rodzaju wsparcia. Czy to w uporządkowaniu/ zaplanowaniu budżetu, przy doborze usługodawców, przy zaprojektowaniu aranżacji, przy koordynacji dnia ślubu, przy częściowej lub pełnej organizacji wesela i wiele innych. Tak naprawdę to Wy decydujecie w jakim zakresie skorzystacie z usługi konsultanta ślubnego.

CENA

Przy kompleksowej organizacji wesela ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Często wiąże się to z budżetem, ponieważ część konsultantów wynagrodzenie liczy procentowo do budżetu wesela. Inni mają sprecyzowaną ofertę i cennik. Ofertę wówczas można dobrać według potrzeb.

KIEDY NAJLEPIEJ ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ?

Osobiście rekomenduję od samego początku, ponieważ to pozwoli uniknąć potencjalnych błędów, od początku planować w odpowiedniej kolejności oraz a może przede wszystkim pozwoli Wam zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo wedding planner pomoże zbudować Wam spójną i wyjątkową koncepcję Waszego ślubu czy zaprojektuje pełną aranżację ślubu i wesela i pomoże dobrać wszystkie elementy.


Od początku budowania własnej firmy i marki stawiam na komunikację, w której wyjaśniam czym zajmuje się jako konsultant ślubny. Opisuję korzyści, ofertę, zadania. W tym celu powstaje również blog Ślubnego Wsparcia.

Zatem jeśli czujecie się przytłoczeni ilością ślubnych zadań, stanęliście w miejscu i nie wiecie co dalej robić lub jesteście zbyt zapracowani by znaleźć czas na zorganizowanie jednego z ważniejszych dni w Waszym życiu, to zachęcam Was do rozmowy z konsultantem ślubnym. Zazwyczaj pierwsze spotkanie jest bezpłatne i niezobowiązujące, a pomoże Wam ustalić w czym potrzebujecie pomocy, przedstawicie swoje problemy, omówicie cennik oraz poznacie ofertę. To będzie piękny ślub.

Agnieszka
Ślubne Wsparcie

Agnieszkę znajdziecie na ;

Facebooku i Instagramie @slubnewsparcie

Zdjęcia :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *