Fotografia,  Sesje,  Wiedza

Jak wygląda sesja zdjęciowa?

Często się zastanawiacie jak wygląda sesja zdjęciowa, to właśnie o jej przebieg pada najwięcej pytań. Chciałabym trochę rozwiać Wasze wątpliwości i pokazać, że sesja to nic strasznego. 

                              Dziś porozmawiamy trochę o sesji portretowej.  To nie będzie długi post,dlatego zatrzymajcie się chociaż na chwilę. 

Wszystko zaczyna się od pierwszej wiadomości między nami 🙂 

 

Czego się dziś dowiecie?
 • Jak wyglądają przygotowania do sesji. 
 • Na jakiej podstawie wybieramy stylizacje i miejsce. 
 • Co omawiamy na początku. 
 • Jak przebiega nasze spotkanie. 
 • Jak wygląda dostarczenie zdjęć i ile trwa. 
Przygotowania do sesji. 

Więc jak wyglądają przygotowania do takowej sesji? Wszystko zaczyna się oczywiście, od pierwszej wiadomości jaką do nas kierujecie. Super jak na tym etapie macie już jakiś zarys tego co chcecie. Określony pakiet jaki Was interesuje. Jeżeli nie macie jeszcze za bardzo pomysłu, to nic się nie martwcie, na pewno coś Wam podsunę! 

Omawiamy wizję zdjęć 
 • czyli po prostu pomysł jaki macie na dane zdjęcia, co Wam się marzy, co lubicie. Jak wyobrażacie sobie swoją wymarzoną sesję. Możemy podzielić się jakimiś inspiracjami, mniej więcej w jakim kierunku chcecie żeby ta sesja ,,szła”.
 • * PS. często pomaga tworzenie sobie swojej mapy inspiracji na Pinterest. Zajrzyj na mój a sam zobaczysz :)*
Styl zdjęć
 • powiemy sobie trochę o stylu, czyli o tym w jakim stylu ma być wykonana dana sesja. Może marzy Wam się czarno biała sesja? Dalsze bądź bliższe kadry?
 • Wiadomo, że każdy fotograf ma swój niepowtarzalny styl i ciężko mu będzie stworzyć coś co nie jest z nim zgodne. 
Stylizacja, miejsce 
 • to często jest uzależnione od Waszych upodobań. Wolicie klimat miasta czy natury? Jakie kolory są Wam bliższe? 
 • Zawsze staram się Wam doradzić w kwestii stylizacji do danego miejsca, mam już pewne spostrzeżenia które wyrobiły się u  mnie podczas fotografowania. (np. nie zakładaj zielonej koszulki do lasu;))
 • Miejsce też zawsze staram dopasować do osoby, gdy już mniej więcej wiem co lubicie, tym jest łatwiej 🙂 
 • Ewentualnie uzgadniamy dodatkowe rekwizyty, jak kwiaty, jakieś elementy, biżuteria. (pamiętajcie, że niektóre miejsca i dodatki są dodatkowo płatne)
Przebieg sesji.

Gdy już ustaliliśmy wszystkie szczegóły, wybraliśmy idealne miejsce i pod nie dopasowaliśmy stylizacje, ja wiem czego chcecie i na czym się skupić! to podpisujemy umowę i możemy spotykać się na sesji 🙂 Ja zawsze zjawiam się ciut wcześniej, żeby wszystko przygotować i ocenić warunki. W przypadku wynajętych przestrzeni, muszę podpisać umowę i dokonać niezbędnych płatności. My również rozliczamy się w dniu sesji.

Od czego zaczynamy? 
 • zależy mi, żeby na sesji panowała pozytywna i luźna atmosfera, dlatego jeżeli jeszcze się nie znamy, to właśnie chcę doprowadzić do tego, żebyśmy się trochę ze sobą zżyli. Zależy mi, żeby sesja przebiegła bezstresowo, dlatego tak ważne jest rozpoczęcie jej od poznania się wzajemnie 🙂
Realizacja założeń 
 • Już na początku ustaliliśmy jak wszystko ma wyglądać, jakich ujęć oczekujecie i na czym Wam najbardziej zależy,dlatego według tego naszego planu, będzie realizować te założenia. 
Jak wygląda pozowanie? 
 • Jak już wspominałam, dbam o pozytywną atmosferę, lubię naturalne ujęcia, dlatego sesja ma być przyjemnością. Mamy się dobrze bawić, rozmawiać i świetnie spędzać czas! A z tego wszystkiego mieć jeszcze dobre zdjęcia! Zawsze pomagam w pozowaniu, ale nie jestem zwolenniczką sztucznych ustawień i nieszczerych uśmiechów. Wszystko ma być jak najbardziej naturalne! Gdyby coś było nie tak, to zawsze Wam o tym powiem 😉 
Zmiana stylizacji 
 • Często zależy od wybranego pakietu, ze względu na czas. Mimo wszystko, jak najbardziej jestem za tym, żebyście zabrali ze sobą różne warianty i dodatki, bo zawsze mamy alternatywę i różne wariacje. Dzięki temu zdjęcia będą różnorodne 🙂
Wybór zdjęć
 • Podczas sesji pokazuje Wam efekty, żebyśmy ewentualnie mogli coś poprawić. Jednakże wybór zdjęć następuje zazwyczaj po sesji, przez specjalnie do tego przeznaczoną platformę
Czas trwania 
 • Zależy od wybranego pakietu, bo w to wchodzi ilość zdjęć jaką później wybieracie. Często sesję mi się przeciągają, jeżeli mamy na prawdę sporo pomysłów i energii 😉 Zazwyczaj to czas między 1-2h 
Po sesji zdjęciowej
Wybór zdjęć
 • Jeżeli to Wy dokonujecie wyboru zdjęć jakie mają zostać poddane obróbce (tak zazwyczaj jest) , to po paru dniach od sesji (często na drugi dzień) dostajecie link w którym znajdziecie wszystkie zdjęcia i to spośród nich wybieracie te jakie chcecie mieć. Jeżeli przekroczycie liczbę zdjęć jakie macie opłacone w pakiecie, to cena za każde kolejne zdjęcie będzie narzucona od razu. Aplikacja jest na prawdę prosta i przyjemna
Wybór produktów 
 • Sytuacja z produktami wygląda tak samo. W aplikacji macie ilość odbitek w pakiecie i sprawnie możecie wybrać te zdjęcia które mają zostań wywołane. Jeżeli natomiast interesuje Was coś jeszcze, to teraz jest idealny moment. Zwróćcie się do nas a przedstawimy Wam dostępne produkty. 
Czas realizacji 
 • Często zależy od tego ile mam pracy w danym czasie. Zazwyczaj od 5-14 dni. Czas oczekiwania na produkty jest liczony od oddania przeze mnie zdjęć. 
Dostarczenie 
 • Pliki cyfrowe wysyłam tą samą aplikacją z którą pracujemy od początku 😉 z niej właśnie, możecie wszystko pobrać. Na odbiór zamówionych produktów możemy umówić się w wyznaczonym miejscu. 
To byłoby na tyle..

Myślę, że chodź trochę rozwiałam Wasze wątpliwości i będziecie do sesji podchodzić bardziej na luzie. 

Postanawiam napisać jeszcze jeden artykuł z tej serii, czyli..Dlaczego warto wybrać się na taką sesję? Jeżeli jesteście zainteresowani taką tematyką to dajcie mi znać a na pewno będzie się pojawiać tego więcej. 

Co teraz? 

Teraz przyszła pora żebyś się do mnie odezwał/a i możemy omawiać szczegóły! 

Pisz na kontakt@mowafotografii.pl 💌  

Jeżeli już to zrobiłem/am ? 

To pora zajrzeć to tekstu pod tytułem ,, Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?” 

Do zobaczenia! 🤍

Sybilla/mowafotografii.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *