Poradniki

Dlaczego warto inwestować w kursy?

Miesiąc temu miałam okazję uczestniczyć w kursie, w ramach wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie fotograficznym PORTRET2019, EDYCJA11. 

Ukończyłam kurs fotografii studyjnej : moda , portret, postprodukcja. Prowadzony przez Sebastian Siębor , ToDobryKurs

To właśnie dzięki temu kursowi, naszła mnie refleksja, żeby napisać tego posta.

Zapraszam do czytania!

 

Coś co mogłoby mi zająć lata, zrealizowałam w miesiące.

 Swoją przygodę zaczęłam z kursem Michała Foto Błysk , ,,Jak zacząć zarabiać na fotografii” .

 

Dlaczego uważam, że kurs ten, zmienił moje życie?  

 

To właśnie dzięki temu kursowi, wszystko się u mnie zaczęło. Interesowałam się fotografią, ale nie miałam konkretnego pomysłu na siebie. Wtedy pojawił się kurs Michała, który totalnie zmienił moje życie (poważnie;) ) 

Nie miałam wtedy stabilnej sytuacji, nie wiedziałam czy to dobra decyzja, ale moja intuicja podpowiadała mi, że mam pójść w te stronę. Czułam, że ta inwestycja zaprocentuje…i tak też się stało! 

Każdemu na początku swej drogi polecam tego typu kursy. Nie warto dryfować i dochodzić do celu metodą prób i błędów, kiedy mamy pod nosem tego typu rozwiązania i możemy to po prostu zrobić dużo szybciej.

Kurs ten przeprowadził mnie przez każde fotograficzne wyzwanie, z jakim mierzymy się na początku. Coś co mogłoby mi zająć lata, zrealizowałam w miesiące.

Nie warto dryfować i dochodzić do celu metodą prób i błędów, kiedy mamy pod nosem tego typu rozwiązania i możemy to po prostu zrobić dużo szybciej. 

Czego nauczył mnie ten kurs? 

Kurs pomógł mi określić kierunek do którego zmierzam i co muszę zrobić, żeby go osiągnąć. 

Precyzyjnie przeprowadził mnie przez tematy związane z założeniem spójnych kont na mediach społecznościowych i założeniem strony internetowej. 

Ponadto, dzięki temu kursowi zbudowałam portfolio! 

Tak jak mówiłam, poruszył każdy temat z jakim zmagamy się na początku i pozwolił mi szybciej w to wszystko wejść. 

 

Wiedza bez praktyki jest niczym. 

Ważna sprawa! Decydujecie się na kurs, chcecie się uczyć i zostać lepszymi fotografami, kucharzami czy couchami. Postanawiacie zainwestować pieniądze życia w wymarzony kurs. 

Sumiennie uczestniczycie w każdej lekcji, robicie notatki i na tym koniec. Już czujecie, że jesteście wielcy, że zrobiliście coś, co Was wzniesie na wyżyny! Ale to nieprawda..

Żadna wiedza, bez jej praktycznego zastosowania, nie zostanie utrwalona. 

Co mi po tym, że nauczę się wszystkich zasad złotego podziału, opanuje do perfekcji tryb manualny, będę wiedziała kiedy i w jakiej sytuacji, które ustawienia zastosować. Jeśli, bez faktycznego spróbowania, nic mi z tego nie wyjdzie. 

Najwięcej uczymy się ĆWICZĄC. 

Nie ważne jak ktoś bardzo się postara by nam tę wiedzę przekazać, jeśli my nie będziemy chcieli wprowadzić jej w życie, wypróbować danych technik w praktyce, to nic z tego nie będzie. 

Na jakiej podstawie wybierać kursy? 

Poza oczywistym faktem, że musi to być tematyka która nas interesuje ;p warto zwrócić uwagę na parę rzeczy. 

Mianowicie..NIE ZACZYNAJMY OD TYŁU

Kurs musi być dostosowany do potrzeb, do miejsca w jakim aktualnie jesteście. 

Jeżeli nie znacie się na obsłudze aparatu, to nie ,,rzucajcie” się na kurs o fotografowaniu w studio. Oczywiście, z każdego kursu wyniesiecie pewną wiedzę, ale lepiej byłoby się skupić na tym, czego w danej potrzebujecie. Gwarantuję Wam , że to zdecydowanie bardziej zaprocentuje. 

Kurs musi być dostosowany do potrzeb, do miejsca w jakim aktualnie jesteście. 

Kiedy warto pójść na kurs? 

Tak naprawdę, na kurs warto pójść w każdej chwili! 

Na pewno są jakieś zagadnienia które są dla Was niejasne a powstały kursy na ten temat. 

Większość kursów zapewnia nam certyfikaty, co zawsze procentuje, choćby przy wyborze fotografa 😉

Każdy kurs serwuje nam powiew świeżości i nową perspektywę. Może jesteś zmęczony swoją pracą, nie czujesz już tego co na początku i przyda Ci się odświeżenie? 

Na początku swojej fotograficznej drogi, takie kursy to prawdziwy SKARB. Nie zastanawiaj się, tylko inwestuj. Najlepsza inwestycja to INWESTYCJA W SIEBIE!

kurs serwuje nam powiew świeżości i nową perspektywę.

Kurs z ToDobryKurs.

Parę słów o kursie który ,,zmotywował” mnie do napisania tego wpisu. 

Na kursie ToDobryKurs byłam pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. 

Był to kurs dwudniowy w Warszawie. To dwa na prawdę intensywne dni! Sama bym nie pomyślała, że uda nam się tyle ogarnąć w tak krótkim czasie. W ostatnich godzinach ledwo stałam na nogach, poważnie!! 

W pierwszym dniu (ogólnie mówiąc) poznaliśmy trochę pracę w studnio i pracę z modelką. Omawialiśmy oświetlenie i jego wykorzystanie na sesji. 

Drugi dzień był przeznaczony na omawianie naszych prac, na analizę prac sławnych fotografów. Do tego omówiliśmy podstawowe aspekty związane z obróbką. 

Był to kurs na najwyższym poziomie, z którego wyciągnęłam maksimum wiedzy! Jestem pod wrażeniem tego ile Sebastian był w stanie przekazać nam w tak krótkim czasie! 

Czego nauczyłam się na tym kursie?  Co dał mi ten kurs? 

Może zacznijmy od tego, że wyciągnęłam z niego maksimum!

Dał mi ogrom motywacji i energii do działania, za co bardzo wszystkim dziękuje. 

Zagłębiłam się w temat pracy w studio, czyli tego, co chciałabym kiedyś, również rozpocząć. Mocno poznałam świat mody i dowiedziałam się rzeczy o jakich wcześniej nie miałam pojęcia. 

Zyskałam ogrom nowych pomysłów i możliwości!

Cały proces przygotowania kampanii reklamowej, nie jest już mi obcy. 

Podsumowanie.

Kogo mogę to namawiam na kursy, bo wiem jakie niosą ze sobą możliwości. Sama się o tym przekonałam i zdania nie zmienię. Warto ciągle się szkolić, rozwijać i poprawiać swoje kompetencje. Zauważmy, że osoby z osiągnięciami, z certyfikatami budzą większe zaufanie. Jeżeli to Was nie przekonuje , to zróbcie to dla siebie. Nie stójmy w miejscu, bo rynek szybko o nas zapomni 😉 

Każdy kurs na jakim byłam, czy to internetowy czy na żywo, dał mi ogrom nowej pasji i energii do działania. Rozwiał wiele wątpliwości, w końcu są ludzie mądrzejsi od nas 😉 Tak wiele jest rzeczy niedostępnych w standardowym cyklu edukacji. 

Na koniec wspomnę, że dzięki wielu kursom, poznałam ciekawe i pełne pasji nowe osoby! 

 

osoby z osiągnięciami, z certyfikatami budzą większe zaufanie.

Nie stójmy w miejscu, bo rynek szybko o nas zapomni

Kursy typowo fotograficzne! 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Kursu fotografii studyjnej : moda , portret, postprodukcja. Prowadzony przez Sebastian Siębor , ToDobryKurs

Modelka : Anastasiia Kraśko
MakeUp : Monika Gałecka
Miejsce : Studio Bakarum

Zdjęcia : Mowa Fotografii Sybilla Czogalla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *