O mnie

Dla kogo jest ten blog?

Ciężko udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ blog tak na prawdę jest dla każdego. Dla każdego kto szuka cennej wskazówki, porady a może inspiracji. Jest to miejsce przyjazne parą młodym i wszystkim pasjonatom fotografii. Myślę,że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

  • W gruncie rzeczy nie trzeba być w czymś najlepszym, wystarczy, że się to kocha. – Sue Monk Kidd ( Sekretne życie pszczół)
  • Najsmutniejsi ludzie, jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał. – Nicholas Sparks (z książki I wciąż ją kocham)
  • W życiu musi być i obowiązek, i pasja, a szczęściem jest ukochanie swojej codzienności. –Jolanta Knitter-Zakrzewska (Niebieskie cienie na śniegu)
O MNIE 

Cześć! Nazywam się Sybilla Czogalla i jestem fotografem, bloguję i do tego prowadzę stronę mowafotografii.pl 

Fotografia to moja ogromna pasja, bardzo lubię się rozwijać i uczyć nowych rzeczy, Jestem wulkanem energii, więc w moim życiu nie ma miejsca na nudę! 

Uważam, że ciężka praca i systematyczność popłacają, dlatego zachęcam Was do dążenia do swoich celów i nieustannej wiary w siebie ❤

Jak to wszystko się zaczęło? 

Swoją przygodę z fotografią zaczęłam już jako dziecko,zawsze interesował mnie aparat, kamera czy nawet zwykły telefon za pomocą którego będę mogła utrwalić bieżącą chwilę. 

Swój pierwszy aparat kupiłam  po komunii ( był różowy ). Robiłam zdjęcia dosłownie wszystkiemu co się da. W 2017 roku dostałam swoją wymarzoną lustrzankę i w związku z tym, że możliwości były o wiele większe, założyłam swoją stronę internetową, powstał blog i z czasem konta na innych mediach społecznościowych. Początkowo na moich mediach można było znaleźć tylko zdjęcia przyrody, z czasem zaczęłam się przełamywać i fotografowałam rodzinę. 

Niecały rok później, gdy już miałam za sobą sporo sesji portretowych, dostałam propozycje sfotografowania wesela. Nie ukrywam, że nie czułam się pewnie w tym temacie i odmówiłam,ale ta propozycja zapaliła we mnie iskierkę i pół roku później wzięłam swoje pierwsze zlecenia. 

Dlaczego akurat zakochani? Doszłam do wniosku, że to właśnie daje mi największą satysfakcję. Uważam, że miłość to najpiękniejsze uczucie na świecie i czuję się zaszczycona gdy mogę fotografować tą niesamowitą energię która panuje między dwojgiem ludzi. Najfajniejsze w pracy fotografa jest właśnie to poznawanie ludzi, wchodzenie trochę w ich życie i zawieranie wspaniałych znajomości. TO WŁAŚNIE CZYNI MOJE ŻYCIE CIEKAWYM! 

Obecnie fotografuję śluby, mniejsze sesje czy różne inne zlecenia. Jestem bardzo zadowolona z tego co robię i ciągle brnę do przodu. W 2018 roku zajęłam I miejsce w miejskim etapie plebiscytu Mistrzowie Fotografii 2018 w kategorii Fotograf Ślubny Roku i    III miejsce w wojewódzkim finale plebiscytu Mistrzowie Fotografii 2018 w kategorii Fotograf Ślubny Roku, w związku z tym udzielałam też krótkiego wywiadu do dziennika zachodniego 

Dlaczego powstał blog? 

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego stworzyłam tego bloga. Odpowiedź jest prosta, chciałam czegoś nowego. Szukałam miejsca gdzie mogę radzić, inspirować, dawać wskazówki i chodź trochę być pomocą dla przyszłych par młodych.Chcę zainspirować Was do robienia w życiu tego na co macie ochotę. Chcę żeby osoby odwiedzające tego bloga znalazły tutaj to czego szukają. 

Moje rady dla Was 

Chcę Wam tylko krótko powiedzieć żebyście byli sobą i zawsze robili to na co macie ochotę bez względu na to co powiedzą inni. Ludzie zawsze będą krytykować, mówić i oceniać, ale my możemy przerodzić ich negatywną energię w naszą pozytywną! Nie żyjemy po to żeby stać w miejscu, ale żeby odkrywać, poznawać i uczyć się. Nigdy się nie poddawajcie, ale za to oddawajcie się swoim pasją bez opamiętania. Bądźcie pozytywni i żyjcie każdą chwilą na maksa! 

Wszystkiego dobrego, do przeczytania 💋