Fotografia,  Poradniki,  Sesje

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej ?

Sesja zdjęciowa..niby nic wielkiego a jednak. Często dostaje pytania jak przygotować się do takiej sesji, jak dobrać odpowiednią stylizacje…i właśnie na te pytania postanowiłam Wam tutaj udzielić odpowiedzi.
Wszyscy stresujemy się przed naszą pierwsza sesją zdjęciową, bo to jednak coś zupełnie nowego i każdemu z nas zależy, żeby efekt był jak najlepszy.
Jak więc przygotować się do sesji zdjęciowej? Poniżej przedstawiam Wam parę punktów o jakich warto pamiętać i które trzeba spełnić. Mam nadzieję, że ułatwi to trochę sprawę moim przyszłym klientom, ale także wszystkim którzy przygotowują się do sesji zdjęciowej.
Zapraszam!
 1. Zanim jeszcze umówisz się na sesje, zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz, jaki efekt chcesz osiągnąć. Pomocne mogą być różne media społecznościowe, jak Instagram, Pinterest czy strona fotografa. Przygotuj sobie przykładowe zdjęcia jakie pokażesz fotografowi, żeby wiedział w jaką stronę ma iść, żeby jak najlepiej spełnić twoje oczekiwania.
 1. W sprawie miejsca skonsultuj się z fotografem, na pewno poleci Ci jakieś ciekawe miejsce pasujące do twojego stylu. Jeżeli masz na oku już jakieś miejsca, bądź jest jakieś które przywołuje u Ciebie miłe wspomnienia, to powiedz o tym!
 1. Wybierając godzinę sesji weź pod uwagę etapy słońca. Fotografowanie w upale i pełnym słońcu rzadko kończy się powodzeniem. Osobiście stawiam zawsze na porę tak zwanej ,,złotej godziny”, w fotografii to pora dnia po wschodzie oraz przed zachodem słońca. Wtedy zdjęcia wychodzą najbardziej efektowanie.
 1. Odpowiednio wcześniej przygotuj sobie stylizacje, szukanie czegoś 5 minut przed wyjściem nigdy nie kończy się dobrze. Zadbaj o to, żeby ubrania były schludne i wyprasowane.
 1. Postaw raczej na jednolite barwy lub klasykę. Pamiętaj by nie zlewać się z tłem!
 1. Ubierz to w czym się dobrze czujesz, zapewniam Cię, że od razu widać to na zdjęciach. Nie sugeruj się opiniami koleżanek które na sesje poszły w sukienkach, jeżeli lepiej czujesz się w spodniach to je załóż, to Ty masz być zadowolona.
 1. Nie zapominaj, że ubranie ma podkreślać zalety figury i nie odwracać uwagi od najważniejszego – czyli twarzy. Dlatego nie przesadzaj z ilością biżuterii i wzorkami. Postaraj się, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało. Zawsze możesz zapytać o radę fotografa.
 1. Weź ze sobą wygodne buty, nigdy nie wiadomo ile będziemy musieli się przemieszczać.
 1. Nie eksperymentuj z swoim wyglądem, jeżeli nigdy wcześniej nie nosiłaś/eś takiej fryzury, bądź nie malowałaś się tak mocno to nie licz, że nagle polubisz to na zdjęciach.
 1. Zalecam mimo wszystko wybranie się na profesjonalny makijaż do sprawdzonej makijażystki. Takowa sesja nie zdarza się często. Z reguły jest to pamiątka na lata dla nas, bądź chcemy ją wykorzystać do konkretnych celów. Czemu więc nie pozwolić zadbać o nas ludziom, którzy się na prawdę na tym znają? Nie będziemy musiały się martwić o to czy nie mamy za ciemnego podkładu bądź czy zakryłyśmy wszystkie niedoskonałości. Czasami warto pozwolić sobie na taką przyjemność dla nas samych.
 1. Jeżeli zdjęcia z sesji zamierzasz wykorzystać profesjonalnie to makijaż powinien być naturalny.
 1. Jeżeli jednak sama decydujesz się na zrobienie makijażu to pamiętaj, że aparat wyłapuje wszelkie niedoskonałości, nic się nie da ukryć. Zadbaj o to żeby makijaż był świeży, najlepiej robić go bezpośrednio przed sesją.
 1. Postaw na rozpuszczone włosy bądź loki, one zawsze dodają kobiecości.
 1. Zabierz ze sobą coś do poprawiania makijażu i fryzury.
 1. Dziewczyny nie zapominajcie o uregulowaniu brwi! Najważniejsze żeby zdjęcie było jak najbardziej naturalne i nie trzeba było w nie ingerować zbyt intensywną obróbką
 1. A Wy, panowie nie zapominajcie wybrać się do fryzjera parę dni przed taką sesją, dobra fryzura zawsze poprawia nastrój. Ogolenie się przed sesją to kolejny must have!
 1. Dzień przed sesją musisz być wypoczęta/y i zrelaksowana/y. Każdą oznakę zmęczenia widać na zdjęciach, dlatego przed snem zrób sobie maseczkę i nawilż twarz. Oczywiście pamiętaj, żeby położyć się odpowiednio wcześnie spać.
 1. Nie zapominaj o uśmiechu i pozytywnym nastawieniu! Przychodzenie na sesji z założonym od góry ,, i tak nic z tego nie będzie” nie wróży nam powodzenia. Potraktuj to jako świetną zabawę i bądź sobą!
 1. Nie wstydź się! Fotograf to też człowiek, jest tam żeby Ci pomóc i sprawić żebyś polubił/a siebie na zdjęciach. Zapewniam Cię, że spotkał się już z nie jednym przypadkiem.
 1. Przed sesją nie ćwicz konkretnych poz, fotograf zadba o to żeby wszystko wyglądało naturalnie, wyłapie wszystkie konkretne emocje.
 1. Nie zapomnij powiedzieć jaki profil lubisz bardziej.
 1. Osobiście najbardziej cenię naturalność i prawdziwy charakter. Udawanie kogoś kim nie jesteś nie sprawi, że zdjęcia bardziej będą Ci się podobać.
 1. Jesteś wyjątkowa/y i nie zapominaj o tym. Każdy z nas ma w sobie coś innego co może pokazać światu. Branie sobie za wzór modelki z okładki, nie jest najlepszym pomysłem. Każda z tych dziewczyn jest modyfikowana na tysiące różnych sposobów a chyba chcesz widzieć na zdjęciu prawdziwego siebie a nie Twoją przerobioną wersję.
 1. Na koniec chcę Wam przypomnieć, że zawsze możecie liczyć na pomoc od nas, fotografów. Jesteśmy po to żeby Wam pomóc i doradzić. Zadbamy o to żebyście na sesji czuli się dobrze i nie będziemy Was wyginać w prawo i lewo żeby uzyskać różnorakie pozy. Bądźcie sobą i zaufajcie nam.
            Do zobaczenia na sesji! 

 

Sybilla / mowafotografii.pl

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *